Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1662605
  • Do końca roku: 251 dni
  • Do wakacji: 58 dni

Wielkanocne zabawy z Zajączkiem, 27.03.24 r.

Już od wielu dni w naszym przedszkolu trwały przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki zapoznawały się ze związanymi ze świętami tradycjami, siały rzeżuchę i owies i dzieliły się przeżyciami ze świątecznych przygotowań we własnych domach.

 
Wreszcie, w środowy poranek, w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość...niestety zostawił tylko ślady i uciekł do ogrodu gdzie zostawił dla wszystkich grup prawdziwe niespodzianki!
 
W atmosferze radosnego podekscytowania dzieci zjadły świąteczne śniadanie, podczas którego składaliśmy siebie życzenia i dzieliliśmy się jajkiem.
 
Następnie spotkaliśmy się na dworze, aby ustalić, co powinno się znaleźć w wielkanocnym koszyku i porozmawiać chwilę o symbolice tych pokarmów. Nie zabrakło radosnych występów podczas których dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne. 
 
W końcu dzieci ze swoimi paniami odszukały w zakątkach naszego ogrodu swoje stanowiska, a tam czekał na nich list od Zajączka i ukryte w kolorowych jajeczkach zadania.
 
Gry i zabawy zręcznościowe sprawiły naszym przedszkolakom wiele radości i pozytywnych wrażeń, a na końcu dopiero okazało się, że to nie koniec bo każda z grup otrzymała grę dla całej drużyny i koszyczki że słodkościami! 
T
o był wspaniały czas, który pokazał jak ważne jest dla naszych dzieci budowanie radosnych wspomnień, integracja i wspólne przezywanie takich chwil. 
 
Wam również, drodzy rodzice, składamy raz jeszcze serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!!!
 
Zachęcamy także do odwiedzenia zakładek poszczególnych grup, by zobaczyć, jak mijał czas podczas świątecznego tygodnia :)
 
Misie