Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1662778
  • Do końca roku: 251 dni
  • Do wakacji: 58 dni

Powitanie Wiosny, 21.03.24 r.

21 marca był dniem pełnym radości i zabawy, gdyż zgodnie z wieloletnią tradycją, obchodziliśmy w naszym przedszkolu pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!
☀️
 
Dzieci z wszystkich grup spotkały się na przedszkolnym podwórku, aby uczestniczyć w tradycyjnym topieniu Marzanny, symbolizującej Pani Zimę, z którą chcielibyśmy się już pożegnać.
Nie obyło się  bez niemałych niespodzianek! Otóż sama Pani Wiosna, w swym zagubionym kapeluszu, przygotowała zagadki dotyczące jej zwiastunów.
Tradycyjnie, każda grupa zaśpiewała wiosenną piosenkę, po czy wszystkie wspólnie zachęcały Panią Wiosnę radosnymi okrzykami, by zechciała już do nas przyjść i rozgościć się na dobre.
 
Po części artystycznej, grupy młodsze wyruszyły z „Gaikiem” na wiosenny spacer po okolicy naszego przedszkola. Dzieci cieszyły się świeżym powietrzem, słuchając śpiewu ptaków i obserwując budzącą się do życia przyrodę.
 
Natomiast grupy starsze wyruszyły na miejski rynek, aby powitać wiosnę wśród mieszkańców Rudy Śląskiej.
 
Pierwszy dzień wiosny był pełen wspólnych zabaw, radości i pozytywnych emocji. To wspaniałe, że mogliśmy razem świętować ten wyjątkowy moment i witać wiosnę z uśmiechami na twarzach! 
Jesteśmy gotowi cieszyć się z każdej chwili tej pięknej pory roku i już nie możemy się doczekać kolejnych przygód, jakie nam przyniesie!
☀️