Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1718918
  • Do końca roku: 195 dni
  • Do wakacji: 2 dni

Tytuł Zielonej Placówki ponownie w naszych rękach! 05.06.24 r.

W środę, 5 czerwca, Asia, Lilianna i Agatka z grupy „Muchomorki” wraz z panią Patrycją , udały się do Miejskiego Przedszkola nr 37 im. Pracowitych Pszczółek na XI Rudzki Festiwal Ekologiczny, aby w imieniu całej przedszkolnej społeczności odebrać certyfikat „Zielonej Placówki”.

Aby otrzymać taki certyfikat placówka musiała wykazać się realizacją wszystkich proponowanych działań:
1. Jestem EKO- bądź EKO i Ty.
2. Akcja- segregacja.
3. Smog nas nie truje i zdrowia nam nie rujnuje.
4. Ze starego nowe.
5. Jestem rozsądnym mieszkańcem Ziemi.
6. Do dzieła! Działamy całymi rodzinami.

XI Rudzki Festiwal Ekologiczny, który został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ruda Śląska, a także Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Katowice, zaś partnerem programu zostało PreZero Serwice Południe.
Podczas uroczystości Agatka zaprezentowała wiersz J. Kasperkowiaka „Mali strażnicy przyrody”, następnie dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Dzieci mogą wszystko” oraz miały okazję zobaczyć występy innych gości. Nasza placówka, już po raz kolejny, otrzymała certyfikat „Zielonej Placówki” oraz wspaniałe nagrody, m.in. dąb do posadzenia w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Po części oficjalnej dzieci wzięły udział w oficjalnym otwarciu ogródka warzywnego oraz grach i zabawach przygotowanych przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej.

Spotkanie z innymi placówkami, którym tak samo jak nam leży na sercu dobro naszej planety było dla nas wspaniałym i radosnym przeżyciem.